Træningstider håndbold 2017/18 i Skovsgård/Brovst KFUM IF
   
                                 

Opstart:
Herresenior uge 32
Damesenior uge 33

Alle andre opstart uge 36 


OBS OBS OBS: U8/U10 drenge starter først i uge 37

 


OPVARMNING STARTER 15 MIN. FØR HALTID UDEN BOLD BAGVED MÅL ELLER OPPE I GANGEN.

HUSK AT HAVE EGEN BOLD MED
-U6-U8-U10-U12 mini (str 1)
-U14 piger str 1,5
-U14 dreng str 2
-U16 pige str 2 (damebold)
-U16 drenge str 3 (herrebold)
-Damer str 2
-Herre str 3 
                                                                             
Skovsgård Hallen Skovsgård Hallen Brovst Sport- og Kulturcenter Brovst Sport- og Kulturcenter
Tirsdag Torsdag Tirsdag Torsdag
Kl.15.45-16.45
 
U8/U10/U12 drenge Født 2010-2005
Træner: Jeanet Madsen og Elisabeth Møller
Hjælpetræner: Laura Vedsted og Caroline Frost
 
Kl. 16.30-173
 
U8/10 piger født 2007-2010
Træner: Mette Kristensen og Jesper
​Hjælpetræner: 

 
 
Kl.16.15-17.00
 
U4 Trille-Trolde og U6 Født 2014-2011
Træner: Julie Pedersen, Thea Jensen og Mette Raahauge
Hjælpetræner: Melissa Brygger og Katrine Dige
 
Kl.15.45-16.45
 
U10/U12 drenge født 2007-2005
Trænere: Jeanet Madsen og Elisabeth
Hjælpetræner: Laura Vedsted og Caroline Frost
 
 
Kl.16.45-18.00
 
U10/12 piger Født 2007-2005
Træner: Betina Jensen, Lise-Lotte Steffensen og Louise Thomsen
​Hjælpetræner: Camilla Madsen og Laura Jul
Kl. 17.30-18.30

U14 Piger Født 2003-2004
Træner: Rene Pedersen og Amaile Pedersen
Holdleder: Heidi Larsen
 
Kl.17.00-18.00

U14 piger Født 2003-2004
Træner: Rene Pedersen og Amaile Pedersen
Holdleder: Heidi Larsen
 
 
​Kl.16.45-17.45
 
U12 piger Født 2005-2006
Træner: Betina Jensen, Lise-Lotte Steffensen og Louise Thomsen
Hjælpetræner: Camilla Madsen og Laura Jul
 
Kl.18.00-19.00
 
KAMP/MÅLMANDSTRÆNING

 
 




 
 
Kl.18-19.00
 
U16 piger Født 2001-2002
Træner: Lasse Jensen, Nanna Godiksen og Sabina Søborg
 
kl.17.45-19.00
 
U16 piger Født 2001-2002
Træner: Lasse Jensen, Nanna Godiksen og Sabina Søborg
 
Kl.19.00-20.30
 
Damesenior serie 2 og 3 Født 1999 og tidligere
Træner: Jacob Rathleff Nielsen
Holdleder:
Serie 2 Heidi Kronborg
Serie 3 Anne-Mette Ulstrup
 





 
 
Kl.19.00-20.10
 
PIGEGARDEN
 
 
 

 
kl.19.00-20.30

Team Jammerbugt
Træner: Niels Hansen
Hjælpetræner: Christian Brøndum


 





 

 
 
 
Kl.20.30-22.00

Damesenior serie 2 og 3 Født 1999 og tidligere
Træner: Jacob Rathleff Nielsen
Holdleder:
Serie 2 Heidi Kronborg
Serie 3 Anne-Mette Ulstrup
   
FREDAG FREDAG FREDAG FREDAG
BROVST HALLEN 
kl.20.00-21.30


U16 drenge Født 2001-2002
Træner: Lasse Jensen, Nanna Godiksen og Sabina Søborg